ŞİRKET PROFİLİ

TARİHÇE

1989 yılında Teknik Eloksal A.Ş şirketler grubu bünyesinde kurulan Teknik Metal Alüminyum San ve Tic LtdŞti'nin1996 yılında kurucu ortak  Cengiz Fırıncı tarafından devralınması ile isim değişikliğine gidilmiş firma adı Metalium Teknik Metal Alüminyum olarak değiştirilmiştir. Şirket alüminyum profil ticaretine devam ederken, irili ufaklı taahhüt işlerine başlamış şirket bünyesinde alüminyum ve pvc doğrama taahhütleri gerçekleştirmiştir.

2006 yılında Yılmaz Ailesi ile oluşturulan birliktelik sonucu Metalium Yapı ve Metal Sistemleri San Tic LtdŞti kurulup sektörde daha aktif bir firma haline gelinmiştir. Geçen süre zarfında firma gelişimini sürdürerek İstanbul Ümraniye'de bulunan 250 m² ofisinde konusunda  proje, tasarım ve ürün geliştirme aynı zamanda alüminyum giydirme cephe sektöründe sistem tasarımı ve mühendislik hizmetleri vermeye başlamıştır.

2017  yılında gelişen teknoloji ve nitelikli projelere cevap verebilmek için İstanbul Büyükbakkalköy -Maltepe' de bulunan 2000 m²  kapalı 1000 m² açık tesislerini kurarak CNC tezgahlarla çalışmasına devam etmektedir

TOP